poniedziałek, 27 lutego 2012
SZTUCZKI PERFEKCYJNEJ PANI DOMU?
niedziela, 19 lutego 2012
CZYSTY DOM.
Uciążliwe sprzątanie.
Autorem artykułu jest Jakub Ciszak
Utrzymanie porządku w domu nie jest rzeczą łatwą. Wiedzą o tym wszyscy, którzy prowadzą szybki tryb życia. Trudno jest mieć dobrą pracę, dbać o rodzinę i jedocześnie regularnie sprzątać cały dom.
W takiej sytuacji warto zastanowić się nad powierzeniem tych czynności firmie sprzątającej. Ofert jest mnóstwo, ale jak wybrać najlepszą?
Wybór ekipy sprzątającej nie jest łatwy. Firmy prezentujące się w Internecie zawsze pokazują się w najlepszym świetle. Na co więc zwrócić uwagę?
Przede wszystkim - dowiedz się jakiego sprzętu używa dana firma.
Na wizytówkach internetowych można znaleźć informacje na temat tego w jaki sposób wykonywane są usługi. Może okazać się, że całe sprzątanie polega na wizycie "Pani Eli" z miotłą, ewentualnie ścierką. Taka usługa nas nie zadowala. Nie chcemy wydawać dodatkowych pieniędzy na środki czyszczące i sprząt dla "Pani Eli".
Najlepiej jeżeli firma dysponuje urządzeniami typu karcher. Myjki cisnieniowe, odkurzacze wielofunkcyjne i inne tego typu sprzęty sprawią, że cała usługa będzie szybka i dokładna, a właśnie o to nam chodzi. Chcemy przede wszystkim zaoszczędzić czas.
Po drugie - jakich środków czyszczących używa firma
Czy są to środki naturalne, czy stricte chemiczne. Czy nie zniszczą naszej nowiutkiej lśniącej podłogi pokrytej panelami? Czy nasz dywan, albo tapcerka po wypraniu nie zmienią koloru? Jest wiele źródeł, na których możemy nauczyć się trochę o środkach czystości. Kiedy mamy już jakąś wiedzę wystarczy, że zapytamy przedstawiciela firmy jak to u nich wygląda. Okaże się wtedy też, czy mamy do czynienia z osobą kompetentną.
Kontakt i dojazd
Obserwujmy jak przebiega kontakt z daną firmą. Nieprzyjemnie by było, gdybyśmy umówili się na sprzątanie mieszkania na 14:00, a pracownicy zjawią się dwie godziny później.
Kolejną ważną rzeczą jest dojazd. Oczywiście musi być, ale jak wygląda opłata? Najlepiej gdyby nie była to dodatkowo duża suma pieniędzy. Każda szanująca się firma wykonująca takie usługi powinna posiadać własny samochód.
Cena
Najważniejszy aspekt przy wyborze usługi. Większość firm nie podaje cennika usług, gdyż jest to uzgadniane indywidualenie. Wszystko zależy przede wszystkim od powierzchni jaką trzeba wysprzątać, od tego czy chcemy mieć umyte okna, wyprany dywan itd.
Czasem warto zapłacić parę złotych więcej, ale mieć pewność, że wszystko będzie wykonane dokładnie. Średnia cena za codzienne sprzątanie to od 2-6zł za metr kwadratowy.
Firmy sprzątające oferują zazwyczaj usługi regularnego utrzymywania czystości. Możemy więc umówić się, że co drugi dzień przyjdzie pani Zośka pozamiatać, raz w tygodniu wpadnie ekipa odświerzyć tapicerkę i dywany, a co dwa tygodnie umyją okna.
Kiedyś tylko bogaczy było stać na sprzątaczkę, która biedna sama, z jedną szmatką i mopem szorowała apartamenty. Czasy się zmieniają. Obecnie każdego stać na skorzystanie z usług profesjonalnej ekipy sprzątającej, trzeba tylko zorientować się czy nie zostaniemy oszukani i czy nasze oczekiwania będą spełnione.
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
środa, 8 lutego 2012
CZYSTA ŁAZIENKA.
Jak czyścić łazienkę?
Autorem artykułu jest krzynka8
Jednym z miejsc w naszych domach, mieszkaniach, miejscach pracy szczególnie narażonych na zabrudzenia jest łazienka. Aby spełniała ona właściwie swoją funkcję, musi być systematycznie i regularnie czyszczona.
Łazienka jest tym miejscem w każdym domu, które szybko ulega zabrudzeniu. O jej wygląd należy regularnie dbać z oczywistych powodów higienicznych.
Toalety muszą być sprzątane codziennie. Należy systematycznie usuwać zabrudzenia z płytek znajdujących się na ścianach i na podłodze zwracając szczególną uwagę na dokładne czyszczenie wszelkich zagłębień, miejsc z pozoru niewidocznych dla oka. Na rynku wiele jest wszelkich detergentów znanych i mniej znanych firm. Wszystkie kuszą wysoką skutecznością w usuwaniu bakterii i zachęcają do zakupu.
Każda łazienka posiada lustro: umieszczone nad umywalką bardzo często ulega zabrudzeniu - osadzają się na nim mydlane plamy. Lustro powinno być czyszczone do połysku specjalnym płynem do szyb. Jeśli go nie mamy można do ciepłej wody dodać amoniaku i tym roztworem umyć lustro. Na uwagę zasługują meble łazienkowe. Można je przetrzeć szmatką nawilżoną w specjalnym płynie lub tylko nawilżoną w wodzie.
Szczególną troską otoczyć umywalkę. Należy czyścić całą jej powierzchnię (również pod zlewem i wewnątrz) i spłukać. Należy też zwrócić uwagę na miejsca, gdzie tworzy się osad kamienny. W tym celu warto skorzystać ze specjalnych detergentów zapobiegających osadzaniu się kamienia, oraz polerujących części metalowe umywalki.
Okna znajdujące się w łazience czyścimy płynem do szkła podobnie jak lustro. Drewniane części należy oczyścić gąbką. Czynność powinna być wykonywana przy otwartym oknie tak, aby uzyskać dostęp do ukrytych zakamarków, w których może znajdować się kurz. Również grzejniki wymagają regularnego mycia. Należy to robić szmatką i wodą z detergentem.
Szczególnej uwagi w czyszczeniu potrzebuje muszla klozetowa. Jest to miejsce wymagające dokładnego czyszczenia. Do wyboru mama masą detergentów, które usuwają brud, zapobiegają kamieniowi i odświeżają zapachowo. Wanna i prysznic są narażone na systematyczne zabrudzenie. W związku z tym trzeba te miejsca często starannie czyścić, nie tylko powierzchnię płytek, ale i pistolet pod prysznicem.
Do czyszczenia wanny można użyć klasycznego produktu lub mieszaniny składającej się z wody (800 ml), 100 ml octu i 5 łyżek sody oczyszczonej i 2 łyżki płynu do mycia naczyń.
Jeśli na wannie są ma plamy rdzy, wapna lub zażółcenie może użyć tej samej ilości soku z cytryny i ocet, soli i detergentu. Pozostawić na 15 minut. Następnie spłukać. Szczotkę do kąpieli dobrze jest umyć produktem do czyszczenia WC.
W łazience często brzydko pachnie. Ponieważ dużo dezodorantów jest toksycznych można zastosować naturalną metodę nadawania zapachu łazience. Należy umieścić kadzidełko, zapalić świeczkę zapachową z olejkiem eterycznym.
---www.wykonczeniedomu.blogspot.com
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl